Code Geass

30. března 2012 v 22:31 | Misaki Harumi |  Code Geass
Ocitáme se ve světe, který by si člověk klidně spletl s naším současným. Až na jednu malou výjimku, a tou je skutečnost, že světovou velmocí není USA, ale Británie. Ta získala převahu, díky nové technologii zbraní nazvanou Knightmare Frames. Tyto zbraně byly nenápadně otestovány právě na Japonsku, které utrpělo od Britannie drtivou porážku a dostala se pod její nadvládu. Název Japonsko se přestalo používat, místo toho zavládl všude pojem Oblast 11 a obyvatelé tj. Japonci byli přejmenováni na Elevens. Berme toto ovládnutí jako novodobé otrokářství, protože Elevens mají radikálně omezená lidská práva.
Celý příběh nám ukazuje Oblast 11 sedm let po porážce. Území se částečně obydlilo Brity a zavládlo zde stejné zacházení jako v ostatních koloniích. Britská šlechta řídí a vládne. Původní obyvatelé, tedy soudobí Elevens, se víceméně podrobili a žijí docela normální život. Ale mluvíme zde přece jen o zemi samurajů, a tak není divu, když řeknu, že ne všichni Elevens žijí poklidný život. Hrstka těch, kteří se odmítli podrobit a nadále si zachovávají svou hrdost, žijí v ghettech a snaží se proti Bristům bojovat. Jenže co naplat, technika je holt technika, a proto se není co divit, že Britové pořádají doslova na Elevens hony pod záminkou protiteroristických akcí.
Hlavním hrdinou je Lelouch Lamperouge, což je bývalý britský šlechtic, který byl po vraždě své matky ještě před válkou vyhnán i se svou sestrou Nannally do Japonska. Jsou umístěni do domu japonského premiéra, kde se seznámí s jeho synem, Suzakem Kururugim. Jejich cesty se však po válce rozdělí a Lelouch se rozhodne změnit sobě i své sestře identitu, aby mohli žít v klidu.
Oba navštěvují britkou Ashfordskou akademii. Lelouch žije sice klidně, ale nezapomněl na slib, který si dal, když našel svou matku zavražděnou a sestru zmrzačenou. Vymaže Britannii z povrchu země.
Příležitost se mu naskytá až v okamžiku, kdy se náhodou připlete k havárii kamionu, který čirou náhodou prchá před britskou armádou, převážejíc kouli plnou nervového plynu, kterého je údajně dost na to, aby vyhladil celou zemi. V chaosu havárie se Lelouch opět setkává se svým dávným přítelem Suzakem Kururugim, který se podle všeho přidal k britské armádě, aby se pokusil napravit zemi "zevnitř". Šťastné shledání však záhy přeruší příchod elitních jednotek Britannie. Suzaku je údajně zastřelen při obraně Leloucha a zároveň se koule s nervovým plynem poškodí a otevře. Jaké je překvapení, když místo plynu z koule vypadne zelenovlasá dívka jménem C.C., kterou krvelační Britové neváhají střelit do hlavy. Když se armáda už už chystá vrhnout na Leloucha, dívka ho zázračně obdaruje silou, díky níž může bezpodmínečně ovládat lidi. Názornou ukázkou této síly budiž dvanáctičlenná jednotka páchající sebevraždu po příkazu "zemři!"
Lelouch tedy dostává do rukou sílu, díky níž může splnit slib, který si dal. A jako pravý inteligent na výši zvládající šachy levou zadní, rozehraje partii se samotnou Britannií a hrstkou Elevens, kteří se k němu přidali.
Pokud v tomto příběhu hledáte romantiku, tak vás zklamu, jedná se čistě o akční anime, přičemž akce je tak více než dost. Každý díl totiž s sebou nese další zvrat a rozhodně se nudit nebudete. Já jsem obě řady shlédla za 4 dny, přičemž jsem skoro nespala.
Takže závěrem pro ty, kteří hledají téma plné zvratů, napětí a soubojů moderní technologie, Code Geass vám sedne jako ulitý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama